Kultura

Světové pozornosti se Mariánské Lázně těšily díky pravidelným návštěvám tehdejšího britského krále Eduarda VII. Od té doby se do lázní začali sjíždět nejrůznější světoví umělci a místní kulturní život tak rychle vzkvétal. Kultura je proto dnes neoddělitelnou součástí Mariánských Lázních a tak ji potkáte téměř na každém rohu.

Městské divadlo pravidelně pořádá koncerty klasické i moderní hudby a také divadelní hry, ve kterých spatříte umělce ze všech koutů České republiky.

Za návštěvu stojí také Mariánskolázeňská kolonáda, pyšnící se zpívající fontánou nebo městské muzeum zachycující lázně od jejich vzniku až po současnost. Prohlédnout si můžete expozici slavných osobností žijících v Mariánských Lázních, jež ukazuje význam tohoto světoznámého lázeňského centra.

Každým rokem jste městem Mariánské Lázně srdečně zváni na společenskou akci, doprovázenou hudbou a tancem studentů místní umělecké školy na počest příchodu jara a otevření lázeňské sezony. Tradičně se však město těší z oslav osvobození po druhé světové válce, Chopinova festivalu nebo pivních-lázeňských slavností a jejich rozmanitého hudebního programu.

×
Cs Česky En English De Deutsch Ru По-Русски
×
Zjistěte cenu on-line