MNOZIL BRASS – GOLD

Koncert rakouského žesťového souboru MNOZIL BRASS, plánovaný na 20. června 2020 se s konečnou platností přesouvá na 26. června 2021

Vážené dámy a pánové, vzhledem ke zrušení všech termínů koncertů Mnozil Brass kvůli pandemii koronaviru v nejbližších týdnech, museli jsme přesunout i plánovaný červnový koncert v Mariánských Lázních. Po jednání s managementem Mnozil Brass se nám podařilo vystoupení tohoto špičkového rakouského souboru přeložit na termín 26. června 2021. Diváci se tedy u nás Mnozil Brass dočkají s poněkud větším zpožděním, ale vzhledem k tomu, že o jejich vystoupení je obrovský zájem po celém světě, jsme rádi, že se nové datum podařilo pevně stanovit.

Zakoupené a rezervované vstupenky samozřejmě zůstávají v platnosti.
Pokud chcete získat o koncertě Mnozil Brass více podrobných informací, kontaktujte kancelář Západočeského symfonického orchestru, který je pořadatelem tohoto koncertu.

Mnozil Brass je v současnosti jedním z nejkreativnějších a nejvíce fascinujících žesťových souborů na světě. Jejich geniální a groteskní jevištní vystoupení spočívá v typickém rakouském stylu humoru, který lze přibližně charakterizovat jako černý humor (doslova černý jak uhel) a rovněž tu a tam nese prvky absurdního humoru. Samozřejmostí je nebývale virtuózní hra a perfektní hudební interpretace. Zakládajícími členy souboru jsou absolventi proslulé vysoké hudební školy ve Vídni (Wiener Universität für Musik), kteří se scházeli při hraní ve vídeňské hospodě u Josepha Mnozila a v roce 1992 založili septet, nesoucí jméno majitele pohostinství.

Repertoár souboru jde napříč různými žánry, stručně řečeno od vážné hudby po jazz. Často karikují nejen rakouské a německé šlágry z 20. století, lidové písně, hudbu jazzovou, populární a klasickou. Jak sám soubor uvádí čelíme každé výzvě, žádný tón není pro nás příliš vysoký, žádná hudba není podřadná. Užívají běžné žesťové nástroje (trumpeta, tuba, pozoun), ale také uplatňují Wagnerovu tubu, křídlovku a baskřídlovku. Jejich hlasový projev, sborový nebo sólový zpěv, se vyznačuje značnými kvalitami, jasným příkladem je např. Bohemian Rhapsody.

Septet spolupracoval s režisérem Berndem Jeschkem na programech Smoke, Ragazzi a Seven, Moments (2009), Mnozil hrají Mnozil (2010), Blofeld (2012), Happy Birthday (2013), Hojotoho (2013), YES YES YES (2015), CIRQUE (2017) a GOLD best of (2019).

Průměrně odehraje Mnozil Brass přes 100 koncertů ročně téměř po celém světě. Účinkuje např. v Rakousku, Švýcarsku, Německu, Polsku, Česku, Slovensku, Maďarsku, Itálii, Turecku, Izraeli, Francii, Španělsku, Anglii, Belgii, Nizozemí, Lucembursku, Švédsku, Norsku, Finsku, Rusku, Číně, Tchaj-wanu, Japonsku, Kanadě, U.S.A. a Austrálii. Soubor vystoupil na renomovaných festivalech, jako jsou Salzburger Festspiele, RuhrTrienale nebo Ludwigsburger Schlossfestspiele.

Mnozil Brass uvedou v Mariánských Lázních slavnostní program Best of Superhits, zkrátka GOLD, který vznikl při příležitosti jejich 27. narozenin.


Od: 26.06.2021, 19:30 hod. ( sobota )
Do: 26.06.2021, 23:59 hod. ( sobota )

Společenský dům Casino, Reitenbergerova 95/4, Mariánské lázně
Zobrazit na mapě

zso@zso.cz
354 622 141

Buďte v obraze

Zajímá vás, co je u nás nového?

Sledujte nás na sociálních sítích