PUBLIC SERVICE: MARTIN ŠRAJER

Pouštět draka / The Kite
Režie: Martin Smatana, 13 min

Absolventský snímek slovenského režiséra Martina Smatany vypráví poeticky, za využití symbolů a jemných metafor o tom, jak se malý chlapec vyrovnává se smrtí dědečka. Výtvarně atypický a animačně náročný film je určen především dětskému divákovi, kterému nenásilně ukazuje, že ačkoliv všechny bytosti musí jednou odejít, existuje způsob, jak s nimi být dál.

Sněžka / Sněžka
režie: Elvira Dulskaia, 26 min

Mašin syn Alexej nečekaně zemře během vojenské služby. Zůstává po něm mobil, uzamčený kódovou otázkou. Maša se snaží přijít na odpověď a odemknout mobil, aby se podívala na Alexejovy fotografie. Mezitím v penzionu Maši na pobřeží jezera se ubytuje pár zahraničních turistů, kteří naruší její samotu.

Proč se cítím jako kluk? / Why do I feel like a boy?
režie: Kateřina Turečková, 27 min

Ben je 16 letý trans muž, který svou identitu nemíní pod tlakem společnosti skrývat. Se svými skutečnými pocity utíká do on-line světa a opravdově šťastný se cítí například ve chvíli, kdy se pomocí klíčovací technologie představuje svou možnou budoucnost. Intimní portrét skromné rodiny ve svízelné situaci v malé vesnici někde na jihu Vysočiny.


Od: 30.08.2020, 11:00 hod. ( neděle )
Do: 30.08.2020, 23:59 hod. ( neděle )

Hotel Polonia, Hlavní 50/34, Mariánské lázně
Zobrazit na mapě

info@marienbadfilmfestival.com
+420 606 266 714

Buďte v obraze

Zajímá vás, co se u nás děje nového?

Olympia ****
Spa & Wellness Hotel

Ruská 88/8
353 01   Mariánské Lázně
Česká republika