Cs

Kam vyrazit...

Kam v Mariánkách vyrazit?

No přece do parku! A klidně v něm můžete strávit i celý den, protože se sluníčkem za krkem je to ta nejlepší relaxace na čerstvém vzduchu. Jestli však chcete Mariánky trochu více poznat, máme pro vás pár skvělých tipů, kam se v nich vydat.

Kolonáda se zpívající fontánou

Pokud do Mariánek zavítáte, je procházka kolonádou, jejíž zlatý hřeb je zpívající fontána, skoro povinností. Fontána hraje každý den kromě neděle od 9 do 20 hodin a od nás z Olympie to k ní máte jen pár kroků. No vážně, stačí sejít kopec od hotelu a rázem jste na lázeňské promenádě. Odtud už ji zaručeně uslyšíte.

Mariánskolázeňské svatostánky

V Mariánkách jsou církevní památky takřka na každém rohu. Vydáte-li se na procházku lázeňským městem, jistě neuniknou vaší pozornosti. Kousíček od hotelu Olympia potkáte anglikánský kostel z roku 1879, o pár kroků dál stojí pravoslavný kostel svatého Vladimíra. A pokud jste zvyklý chodit v neděli do kostela, můžete se zastavit v kostele Nanebevzetí Panny Marie, který stojí přímo u kolonády.

Rozhledna Hamelika

Jestli se nezaleknete pár schodů, dostane se vám nádherného výhledu na celé lázeňské město. Rozhlednu Hameliku najdete na stejnojmenném vrchu, kde se už 150 let těší jedněm z nejhezčích západů slunce v Mariánkách. Strávit tam můžete romantické chvíle i odpoledne s celou rodinou. Doporučujeme si na tenhle výlet vyhradit alespoň půlden. 

Židovský hřbitov v Drmoule

Zavítáte-li do nedaleké vesničky Drmoul, nesmíte vynechat tamější židovský hřbitov nacházející se uprostřed lesa, pár kilometrů od obecního úřadu. Svým návštěvníkům velmi barvitě líčí události z dob druhé světové války. Vezměte si svačinu a pití a po cestě se zastavte i na Panské rozhledně.

Naučná stezka Kladská 

Když vám vyjde sluníčko, je přírodní rezervace Kladská v okolí Mariánek jedním z nejhezčích míst na trávení odpoledne. Začnete procházkou kolem Kladského rybníka, která povede skrz horské vrchovištní rašeliniště, jeho rašelinu u nás používáme k léčebným účelům. Kromě toho narazíte na chráněné rostliny a živočichy, pro které je Slavkovský les, v jehož srdci se rezervace nachází, domovem. Na závěr můžete posedět na tamější terásce a vychutnat si osvěžující drink nebo si dát něco na zub.

Pro další tipy, kam v Mariánských Lázních vyrazit na výlet či na procházku, koukněte  sem.

×
Cs Česky En English De Deutsch Ru По-Русски
×
Zjistěte cenu on-line