Cs

Sport v Mariánkách

Sportování v Mariánkách

Přít se o to, že jsou Mariánky hlavním městem relaxace a odpočinku snad není ani nasnadě. Čisté ovzduší, nepřeberné množství léčivých pramenů, procházky, ale i masáže , saunování, nebo další z našich procedur , jsou toho přesvědčivým důkazem. Ale nechybí tu něco pro aktivnější návštěvníky, kteří si chtějí dát takříkajíc trochu do těla? Vůbec ne! Sportovních aktivit je v Mariánských Lázních celá řada.

Golfové hřiště

Golf k Mariánkách neodmyslitelně patří už pořádně dlouho, vždyť právě to mariánskolázeňské hřiště je nejstarší v České republice. Má osmnáct jedinečných jamek a pár zapeklitých překážek, které otestují nejen vaše dovednosti, ale také trpělivost. Pro začínající hráče a širokou veřejnost se kousek od něj rozléhá malé cvičné hřiště, které se pyšní devíti jamkami.

Tenisové kurty

Pro ty, kteří považují golf za turistiku a rádi by něco svižnějšího, jsou tu dvě možnosti zahrát si tenis. Jednou z nich je tenisový klub v Anglické ulici, který spravuje celkem devět antukových hřišť. Druhou možností je Tenis Klub Kandráč nedaleko Lesního pramene, který se ocitá přímo uprostřed tichého přírodního prostředí a nabízí dohromady sedm venkovních kurtů.

Jezdecký areál

Kdo z vás jezdí na koni? A kdo by to chtěl zkusit? Jezdecký klub Mariánské Lázně nedaleko Krakonoše nabízí kromě prohlídky koní také výcvikové hodiny pro úplně začátečníky a volné projížďky pro pokročilé po nedalekém okolí.

Volejbalové hřiště

Jediné, co zbývá je najít pár dalších nadšenců, protože o síť a kurt není nouze. V TJ Lokomotiva Mariánské Lázně, kterou najdete na Plzeňské ulici si kromě volejbalu můžete zahrát i nohejbal. Pokud těmto sportům neholdujete a chce se spíš držet při zemi, najde se tam bez problémů také stůl na ping pong.

Sportovní hala

Městská sportovní hala se nachází v ulici Tyršová kousek od zimního stadionu. Skládá se z venkovního hřiště, které je opatřeno vybavením pro basketbal, a dvěma propojitelnými vnitřními halami určené pro cokoliv, co vás napadne. Zahrát si tedy můžete fotbal, floorbal, nebo si jen tak zacvičit.

×
Cs Česky En English De Deutsch Ru По-Русски
×
Zjistěte cenu on-line