Parní sauna

Parní sauna je teplá mlhová lázeň (cca 45° C, vlhkost až 100%), podobná sauně. V porovnání s klasickou saunou však není tak horká a je mnohem vlhčí.

Horká pára je vhodná při onemocnění dýchacích cest a revmatických potížích. Parní sauna je doporučována také při léčbě a prevenci astmatu, revmatismu, nachlazení, přetížení svalů a poruch prokrvení. 

Má blahodárný vliv na zdraví pokožky, pomáhá při pročišťování pórů, při léčbě celulitidy, akné apod. Je dobrým prostředkem k relaxaci, stimuluje životní funkce, celkově omlazuje organismus a podporuje redukci váhy.

Prohřívání v páře má jako lázeňská procedura výrazný preventivní účinek. Pravidelné návštěvy páry zvyšují otužilost organismu a jeho odolnost proti běžným infekcím horních cest dýchacích, povzbuzuje a vylepšuje nervové i hormonální funkce a umožňují organismu zbavovat se ve zvýšené míře škodlivých zplodin látkové přeměny.

Informace pro hosty:

 • Zábalové prostěradlo do sauny obdržíte na balneorecepci.
 • Před saunováním odložíme veškerý oděv, ve sprše je třeba se důkladně omýt.
 • V sauně zůstaňte tak dlouho, dokud nejste řádně prohřátí (není zdravé dobu v sauně přetáhnout tak, že se dostaví pocity mdlob a točení hlavy).
  Délka pobytu v parní sauně je vždy individuální, obvykle však 10 - 20 min.
  Po odchodu z parní lázně není nezbytně nutné se prudce ochlazovat - použijte vlažnou vodu. Intenzitu ochlazení volí každý podle svých pocitů a zkušeností. 
 • Celou proceduru saunování je dobré zakončit alespoň 15ti minutovým pobytem v odpočívárně. Sauna je součástí regenerační procedury, proto je třeba nezapomenout na doplňování tekutin
  (v žádném případě tvrdý alkohol).
 • Po saunování doporučujeme absolvovat nějakou z mnoha druhů masáží, které Hotel Olympia nabízí.
 • Přijďte prosím v županu.
×
Cs Česky En English De Deutsch Ru По-Русски
×
Zjistěte cenu on-line