Wellness Mariánské Lázně

Wellness Mariánské Lázně pro duševní pohodu i fyzické zdraví

O wellness procedurách je všeobecně známé, že mají pozitivní účinky na fyzické i duševní zdraví. Víte jaké? Jak byly vlastně objeveny? A kam se za nimi vydat?

Wellness Mariánské Lázně v královská kabina
Královská kabina ve wellness Mariánské Lázně

Historie wellness procedur sahá až do starověkého Egypta a antiky. Tehdy lidé neměli vybudované velkolepé lázně, jaké máme dnes, ale zato měli horké vířivé vany a bazény vyhloubené do skály. Do Evropy se wellness dostalo až v 60. letech 20. století a nejdříve jeho kouzlo objevovaly Rakousko, Německo a Švýcarsko. Česko ovšem nezůstávalo pozadu. Už tehdy byl lázeňským krajem Karlovarský kraj, kde je možné dodnes navštívit třeba wellness Mariánské Lázně.

 

Co je wellness a jak se liší od spa

hotel mariánské lázně wellness - bazén
Relaxační bazén ve SPA wellness Mariánské Lázně

Pod slovem wellness se skrývají relaxační procedury jako vířivé vany, sauny, masáže, solné jeskyně, peelingy a mnoho dalších aktivit. Zaměřují se na revitalizaci zdraví i mysli, jsou určeny převážně jako prevence. Nemusí u nich asistovat lékaři, neslouží tolik pro léčbu, spíše pro navození pohody, uvolnění, odbourání stresu. Na víkendové pobyty se jezdí do wellness.

Naproti tomu spa je označení pro lázeňské procedury. Na spa jezdí do lázní nemocní lidé, častokrát jim lázeňské procedury předepíše lékař a pak je proplácí zdravotní pojišťovna. Lázeňské procedury probíhají pod dohledem odborníků a jsou zaměřeny na léčbu konkrétních zdravotních problémů. Zahrnují například vodoléčbu, fototerapii, elektroléčbu, pitné režimy minerálních vod apod.

Jaké jsou wellness možnosti v Mariánských Lázních a okolí?

SPA wellness sauna Mariánské Lázně
Sauna v SPA Wellness hotelu Olympia Mariánské Lázně

Mariánské Lázně wellness nabízí na každém kroku, přímo v tomto městě je hotelů s wellness procedurami celá řada. Oblíbený je například Olympia wellness hotel, kam se můžete vydat i na delší wellness pobyt. Delší pobyty jsou samozřejmě výhodnější, protože vám umožňují vydat se na navazující procedury, absolvovat více procedur apod. Efekt je tedy výraznější. Olympia Hotel Mariánské Lázně wellness nijak nedávkuje, máte volný vstup do bazénu, parní i finské sauny, takže se rozhodnete sami, kolik času chcete strávit relaxováním. Zároveň pro Vás mají připravené tipy na výlety do okolí a aktuální volno-časové aktivity v Mariánských Lázních a nejbližším okolí.

V Karlovarském kraji je však vícero lázeňských měst, moc pěkné jsou přímo Karlovy Vary, dále Františkovy Lázně, Lázně Jáchymov i Lázně Kynžvart. Wellness procedury si užijete ve všech z nich. Jestli vám jde spíše o spa, tedy lázeňské procedury, je třeba si vždy zjistit, na co konkrétně působí lázeňské prameny v daném místě.

 

Buďte v obraze

Zajímá vás, co je u nás nového?

Sledujte nás na sociálních sítích